Mobil versiya RU AZ
_




AZƏRBAYCAN » SİYASƏT

MSK qalib gəlimiş namizədlərin adlarını açıqlayıb (SİYAHI)

10 Fevral 2020, 15:45 (GMT +4)

Bakı, 10 fevral, SalamNews. Azərbaycan üzrə 5573 seçki məntəqəsindən 5 571-inin hesabatı Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olub.

SalamNews-un xəbərinə görə, hazırda 125 seçki dairəsinin hər biri üzrə lider namizədlər (qaliblər) məlumdur.

Qaliblərin tam siyahısını təqdim edirik:

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Allahverdiyev Elnur Marat oğku

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – Abbasov Rauf Arif oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

77saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Nurullayev Razi Qulaməli oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu.


Ölkənin və dünyanın ən son xəbərləri bizim Facebook səhifəmizdə


Əlaqəli Xəbərlər

Moldova MSK Sandunu prezident seçkilərinin qalibi elan edib

Moldova MSK Maya Sandunun prezident seçkilərində qələbəsini elan edib

Belarus MSK prezident seçkilərinin yekun nəticələrini açıqlayıb

Belarus MSK seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb

Belarus MSK-ya Lukaşenkonun namizəd kimi qeydə alınması üçün sənədlər daxil olub

Qazaxıstan MSK spiker Nazarbayevanın səlahiyyətlərinə xitam verilməsini təsdiqləyib

MSK: Ümumilikdə 328 seçki məntəqəsində nəticələr ləğv edilib

MSK-nın iclası başlayıb

MSK sədri: Pozuntuları həyata keçirənlərin hamısı cəzalandırılacaq

Məzahir Pənahov: MSK hər kəsə öz fikrini ifadə etməsi üçün şərait yaradır

MSK Hadı Rəcəblinin dairəsinin nəticələrini ləğv edib

MSK: Sosial şəbəkələrdəki videogörüntülər araşdırılır

MSK deputatlığa namizədin vəkilinin ölməsinə münasibət bildirib

MSK: 7 seçki dairəsində lider namizədlər müəyyənləşməyib

MSK sədri: İki nəfərin namizədliyi ikili vətəndaşlığı olduğuna görə ləğv edilib

MSK DSK-ların mütəxəssisləri üçün seminarlara başlayıb

Parlament seçkiləri ilə əlaqədar MSK-ya 32 müraciət daxil olub

Məzahir Pənahov: MSK-ya daxil olan şikayətlərin sayı əvvəlki seçkilərlə müqayisədə xeyli azdır

MSK: 689 nəfərin deputatlığa namizədliyi qeydə alınıb

MSK sədri: “Əmlakla bağlı məsələni istəsək də, nəzərə ala bilmirik”

15 Yanvar 2021, 18:00 (GMT +4)
RİİB-in Qarabağ regional bölməsi bundan sonra Şuşa şəhərində fəaliyyət göstərəcək

15 Yanvar 2021, 17:48 (GMT +4)
"Pfizer" Avropaya peyvənd tədarükünü müvəqqəti olaraq azaldır

15 Yanvar 2021, 17:45 (GMT +4)
Azərbaycanda vaksinasiyanın hansı formada aparılacağı məlum olub

15 Yanvar 2021, 17:30 (GMT +4)
Azərbaycanda son sutkada 494 nəfər COVID-19-dan sağalıb, 12 nəfər vəfat edib

15 Yanvar 2021, 17:15 (GMT +4)
MN Ermənistanın işğalından azad olunan Ağdam rayonunun Qasımlı kəndindən videogörüntülər yayımlayıb (VİDEO)

15 Yanvar 2021, 17:08 (GMT +4)
Putin RF Təhlükəsizlik Şurası ilə Əliyev və Paşinyanla üçtərəfli görüşün nəticələrini müzakirə edib

15 Yanvar 2021, 17:02 (GMT +4)
Avropa İttifaqı Suriyanın xarici işlər nazirinə sanksiya tətbiq edib

15 Yanvar 2021, 17:00 (GMT +4)
Elektrik təchizatı şəbəkələrinə qoşulma üzrə işçi qrupunun iclası keçirilib

15 Yanvar 2021, 16:52 (GMT +4)
Rusiya Açıq Səma Müqaviləsindən çıxır

15 Yanvar 2021, 16:45 (GMT +4)
Ağdaş sakinləri narkotik vasitə ilə saxlanılıb

15 Yanvar 2021, 16:30 (GMT +4)
Azərbaycanda müşahidə olunan faktiki hava şəraiti açıqlanıb

15 Yanvar 2021, 16:24 (GMT +4)
"Moderna" rəhbəri: SARS-CoV-2 heç bir yerə yox olmayacaq

15 Yanvar 2021, 16:15 (GMT +4)
Avstriyadan gətirilən istifadəyə yararsız 100 kq qida qatqısı məhv edilib

15 Yanvar 2021, 16:00 (GMT +4)
Bakıda gücləndirilmiş dezinfeksiya işləri həyata keçiriləcək

15 Yanvar 2021, 15:54 (GMT +4)
Çin iki ÜST ekspertini ölkəyə buraxmayıb

15 Yanvar 2021, 15:53 (GMT +4)
Səudiyyə Ərəbistanı koalisiyası Yəməndən ölkənin cənubuna daxil olan üç PUA-nı vurduğunu bildirib

15 Yanvar 2021, 15:45 (GMT +4)
Gələn həftənin əvvəli Azərbaycanda vaksinasiyaya başlanılacaq

15 Yanvar 2021, 15:30 (GMT +4)
Prezident İlham Əliyev Şuşa icra hakimiyyətinin binası ilə tanış olub

15 Yanvar 2021, 15:20 (GMT +4)
Prezident: Azərbaycan xalqı Şuşada bundan sonra əbədi yaşayacaq

15 Yanvar 2021, 15:18 (GMT +4)
Brüsseldə Türkiyə və Yunanıstan hərbi heyətləri arasında danışıqlar yenidən başlayacaq

15 Yanvar 2021, 15:15 (GMT +4)
Balakəndə evlərdən oğurluq edən keçmiş məhkumlar saxlanılıb (FOTO)

15 Yanvar 2021, 15:00 (GMT +4)
Azərbaycan, Türkiyə və Pakistan xüsusi təyinatlıları birgə təlimlər keçirəcək

15 Yanvar 2021, 14:55 (GMT +4)
Zaxarova: Rusiya Azərbaycan və Ermənistan ziyalıları arasında dialoqa dair təşəbbüsləri dəstəkləyərdi

15 Yanvar 2021, 14:50 (GMT +4)
Qubadlının Xanlıq kəndində FHN-in yerli strukturu fəaliyyətə başlayıb

15 Yanvar 2021, 14:40 (GMT +4)
İlham Əliyev: Bütün şəhid ailələrinə dövlət tərəfindən mənzillər, evlər veriləcək

15 Yanvar 2021, 14:30 (GMT +4)
Ali Baş Komandan: Mən Şuşaya Qələbə yolu ilə gəlmişəm

15 Yanvar 2021, 14:15 (GMT +4)
Azərbaycan ilə Pakistan arasında hərbi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib

15 Yanvar 2021, 14:13 (GMT +4)
Pentaqon "Xiaomi" də daxil olmaqla Çinin daha doqquz şirkətini qara siyahıya salıb

15 Yanvar 2021, 14:00 (GMT +4)
Ceyhun Bayramov ISESKO-nun baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malik ilə görüşüb

15 Yanvar 2021, 13:52 (GMT +4)
Rusiyada COVID-19 səbəbiylə ölənlərin sayı 64 mini keçib

1

Saytda dərc olunmuş istənilən materiala bütün hüquqlar müəllif hüquqları barədə beynəlxalq qanunvericiliyə uyğun şəkildə qorunur. Saytda yerləşdirilmiş istənilən audio, foto və videomaterialların istifadəsinə yalnız hüquq yiyəsinin icazəsi və SalamNews saytına istinadla yol verilir.
E-mail: info@salamnews.org
Tel./Fax: (+99412) 555 1 313
(+7499) 120 63 66